Kupił ekogroszek. Stracił pieniądze i nie ma czym palić w piecu

1300 złotych stracił 57-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który przez portal ogłoszeniowy chciał kupić ekogroszek. Po przelaniu pieniędzy na konto bankowe sprzedającego, kontakt z nim się urwał. Policjanci apelują o rozwagę podczas transakcji internetowych!

57-latek na jednym z portali internetowych znalazł ofertę sprzedaży ekogroszku. Mężczyzna zamówił węgiel i tego samego dnia wpłacił na wskazany przez sprzedawcę rachunek bankowy kwotę 1300 zł. Towar miał zostać dostarczony na początku lutego, jednak nikt w tym czasie nie pojawił się u mężczyzny. Po kontakcie telefonicznym sprzedawca zapewnił, że towar zostanie dostarczony do 8 marca. Niestety kupujący nie otrzymał zamówionego towaru, a kontakt ze sprzedawcą się urwał. W poniedziałek (11.03) 57-latek złożył w ciechanowskiej komendzie zawiadomienie o popełnionym oszustwie.

Policjanci apelują o rozwagę podczas internetowych zakupów oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, sklepy w ewidencji działalności gospodarczej KRS czy innych rejestrach, porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych. Nie daj się oszukać!

nadkom. Jolanta Bym/ KPP Ciechanów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.