Lotniskowi policjanci i celnicy udaremnili próby przemytu niedozwolonych substancji

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie we współpracy z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili na Lotnisku Chopina przemyt narkotyków, prekursorów do ich produkcji oraz nielegalnych farmaceutyków na łączną kwotę prawie 19 milionów złotych.

Dzięki współpracy policjantów KPPL Warszawa Okęcie i funkcjonariuszy Urzędu Celnego udaremniono przemyt BMK – prekursoru kategorii pierwszej, mogącego służyć do produkcji amfetaminy. Podejrzana przesyłka została zatrzymana na Lotnisku Chopina w Warszawie. Rynkowa wartość zabezpieczonej substancji wynosi około 5 milionów złotych.

Na Terminalu Cargo Lotniska Chopina w Warszawie w przesyłce nadanej drogą lotniczą w Chinach ujawniono ponad 700 tysięcy szt. tabletek na potencję. Podejrzane farmaceutyki nie posiadały pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Rynkowa wartość zabezpieczonych tabletek to 8 milionów złotych.

Kolejną przesyłka, która wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy została nadana w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zawartość przesyłki miało stanowić 95 szt. słojów miodu o pojemności 1l. Jak się później okazało zabezpieczony płyn zawierał kannabinol HHC i THC. Wartość zabezpieczonego przez policjantów mienia to blisko 6 milionów złotych.

Próba przewozu substancji psychoaktywnych jest przestępstwem z art. 55 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za którego popełnienie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast wprowadzanie do obrotu produktu leczniczego nie posiadając pozwolenia stanowi przestępstwo z art. 124 Ustawy Prawo Farmaceutyczne i zagrożone jest karą ograniczenia wolności do lat 2. Łączna wartość zabezpieczonego przez lotniskowych policjantów mienia wyniosła blisko 19 milionów złotych. Postępowanie we wszystkich tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.