Łóżka respiratorowe dla pacjentów z wirusem SARS-CoV-2

W najbliższych dniach wojewoda planuje poszerzyć bazę łóżkową dla pacjentów z COVID-19 w mazowieckich szpitalach o 300 miejsc, w tym ok. 10 procent łóżek respiratorowych. Decyzjami wydanymi wczoraj liczba respiratorów dla osób z COVID-19 powiększyła się ze 142 do 159.

W ostatnich dniach Wojewoda Mazowiecki wydał 6 decyzji na podmioty lecznicze, w celu zwiększenia bazy łóżek przeznaczonych na leczenie pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2.

Powyższe decyzję dotyczą placówek:
– Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie,
– Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim,
– Wojskowego Instytutu Medycznego dla szpitala przy ulicy Szaserów 128 w Warszawie oraz dla podmiotu leczniczego przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie,
– Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej,
– Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim.

Szpitale są zobowiązane realizować decyzje wojewody. Liczba łóżek respiratorowych wynikająca z nałożonych decyzji to 184, jednak nie wszystkie szpitale wdrożyły dotychczas decyzje Wojewody. Wszystkie decyzje są konsultowane z dyrekcjami szpitali, NFZ oraz samorządami.

Na Mazowszu obecnie wyznaczono 83 szpitale do opieki nad pacjentami z COVID-19, w tym na poziomie I – 58 , na poziomie II – 33, na poziomie III – 2 (CSK MSWiA, SPZOZ w Siedlcach w zakresie psychiatrii).

Ponadto informujemy, że codzienne zbiera się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem m.in. służb wojewody, Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Dyrektora Mazowieckiego Oddziału NFZ.

Wzmacniana jest także rola Wojewódzkiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego, który wraz z poszerzonym zespołem, monitoruje 24 godziny na dobę sytuację w ratownictwie medycznym. We wszelkich trudnych przypadkach podejmuje interwencję i wspomaga pracę zespołów ratownictwa medycznego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.