niedziela, 24 października 2021

LPR na pomoc przy zatrzymaniu krążenia

We wtorek (23.03) chwilę przed godziną 7 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie, wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u 73-latka, mieszkającego w wieżowcu przy ulicy Mickiewicza w Legionowie. Na miejsce udał się zespół Ratownictwa Medycznego. Medycy natychmiast przystąpili do reanimacji. Po przywróceniu funkcji życiowych zadecydowano o transporcie do szpitala przy wykorzystaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powiadomiony został dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania. Do zabezpieczenia operacji lotniczej wysłano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Karetka wraz ze Strażą Pożarną przyjechała na stadion miejski w Legionowie, gdzie po 5 minutach lotu, wylądował Ratownik12 z warszawskiej bazy LPR.

Lekarz ze śmigłowca przyszedł do karetki, która czekała w bezpiecznym miejscu. Po dodatkowych badaniach oraz ustaleniach ze szpitalem docelowym, pacjent został przetransportowany do śmigłowca. Dzięki pomocy zespołu lotniczego po paru minutach, 73-latek trafił do specjalistycznego szpitala.

Udział w akcji:
Ratownik 12 – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
W01-171 – Zespół Ratownictwa Medycznego Legionowo
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo


Nasi partnerzy