Mając 2,5 promila doprowadził do kolizji drogowej

Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 44-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Będąc w tym stanie, spowodował kolizję drogową. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i przypominamy, że decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony wtorek (20.11) około godz. 17.30 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ciechanowie na ulicy Batalionów Chłopskich. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, 44-letni kierujący chevroletem, podczas wykonywania manewru skrętu w prawo uderzył w jadącego z prawej strony lexusa, którym kierował 28-letni ciechanowianin. Lexusem podróżowało troje pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po całym zdarzeniu poszkodowany podszedł do kierowcy chevroleta i gdy wyczuł od niego alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że 44-letni kierowca chevroleta ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo 44-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Zaburzenia koncentracji, błędna ocena odległości i szybkości, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.