Mając 4 promile straciła panowanie nad pojazdem

Pomimo policyjnych apeli i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 51-letnia kobieta, która wsiadła za kierownicę seata mając w organizmie bliski 4 promile alkoholu i posiadając dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Mieszkanka powiatu wyszkowskiego straciła panowanie nad samochodem i o mały włos nie doprowadziła do tragedii na drodze. Teraz o jej losie zdecyduje sąd.

W środę po godzinie 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w Prabutach (gm. Długosiodło) prawdopodobnie pijana kierująca wyjeżdżając z pola prawie dorowadziła do zderzenia z innym samochodem. Z relacji świadków wynikało, że samochód jest uszkodzony. Są w nim wystrzelone poduszki powietrzne i pęknięta szyba. Kierowca, który gwałtownie hamował i uniknął zderzenia, ujął pijaną kierująca i wezwał policję.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 51-letniej kierującej seatem prawie 4 promile alkoholu. Niewiele mniej promili „wydmuchał” pasażer mieszkanki powiatu wyszkowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kobieta już wcześniej była kara za jazdę pod wpływem alkoholu i ma dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-latka jadąc w stronę Starego Bosewa nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg w wyniku czego zjechała na pobliskie pole. Następnie usiłując włączyć się do ruchu nie zauważyła nadjeżdżającego pojazdu i wymusiła na nim gwałtowne hamowanie.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości, prędkości a także walnych umiejętności.

Teraz o losie nieodpowiedzialnej kierującej zdecyduje sąd.

Autor: nadkom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.