Mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy

Policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli renault, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. 29-latek, który wykazał się lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów, nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został też ukarany mandatem 1500 zł, a do jego konta kierowcy dodano 13 punktów karnych.

W okresie wakacyjnym obserwujemy wzmożony ruch na drogach. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci kontrolują m.in. prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Niestety nie brakuje kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości i tym samym stwarzają zagrożenie na drogach.

W minioną sobotę w Pęchcinie policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED dokonali pomiaru prędkości odjeżdżającego pojazdu renault. Okazało się, że 29-letni kierowca rozpędził się do 104 km/h. Mieszkaniec powiatu płockiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci ukarali 29-latka mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.