Matka z ponad 3 promilami „opiekowała się” czwórką dzieci

Trwają czynności w sprawie sobotniej interwencji na terenie Mławy. 33-letnia kobieta, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, opiekowała się czwórką swoich dzieci, a w zasadzie to dzieci opiekowały się matką. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

W sobotę po południu, dyżurny mławskiej komendy policji odebrał zgłoszenie od przypadkowego świadka, który poinformował, że dziecko prowadzi do domu słaniająca się na nogach, pijaną matkę. Natychmiast interweniował patrol dzielnicowych. Policjanci ustalili, gdzie mieszka kobieta. W domu była ona oraz czwórka jej dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Badanie wykazało, że 33-latka ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W domu panował bałagan, brakowało żywności. Jak ustalili dzielnicowi, kobieta była w ciągu alkoholowym. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, dzieci zostały zbadane, ich stan nie wymagał pomocy medycznej. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców zostało przekazanych tymczasowo pod opiekę najbliższej rodzinie . Sytuacją dzieci i ich matki zajmie się sąd. Trwają dalsze, szczegółowe ustalenia. Czynności prowadzi mławska komenda policji.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.