Mazowsze otwiera sezon turystyczny w Pułtusku

W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach – to najważniejsze założenia właśnie ruszającej nowej kampanii turystycznej województwa.

Samorząd Mazowsza otwiera kolejny sezon kampanią turystyczną zachęcającą do odkrywania naszego regionu. Tym razem władze regionu stawiają na MAZOprzygody. Zdaniem marszałka Adama Struzika to jest właśnie czas Mazowsza – Postcovidowa rzeczywistość, wojna za naszą wschodnią granicą, a przez to niestabilna sytuacja międzynarodowa nie sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi. Wielu z nas zdecyduje się na wakacje w kraju. Dlaczego więc nie wybrać na nie naszego pięknego Mazowsza? Jest blisko, klimatycznie i smacznie. Mamy wspaniałe zabytki, urokliwe kościółki, dwory i stare parki. Do tego piękna przyroda, rzeki, lasy, pojezierza – na Mazowszu każdy znajdzie coś dla siebie. Pozwólmy sobie w tym roku po raz kolejny zachwycić się tym, co mamy najbliżej – podkreśla marszałek.

Czas Mazowsza = Moda na Mazowsze
Od lat samorząd województwa buduje świadomość turystyczną, kulturową oraz edukacyjną regionu nie tylko wśród mieszkańców Mazowsza, ale też turystów. W tym sezonie, z uwagi na trudną sytuację międzynarodową, samorząd województwa postawił w swoich działaniach na tworzenie emocjonalnych więzi, dialog i świadome odpoczywanie poprzez świadomy wybór miejsca odpoczynku.

Chcemy wykreować trend na odpoczywanie na Mazowszu. Mamy już do tego mocne podstawy, ale po tych dwóch trudnych turystycznie latach musimy na nowo nauczyć się zainteresowań, oczekiwań i potrzeb turysty – podkreśla Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystki urzędu marszałkowskiego.

W okresie trwania nowej kampanii planowanych jest kilka odsłon. Główne hasła kampanii będą zbudowane w jednolity sposób. Będzie to swego rodzaju zabawa w słowotwórstwo – łączenie przedrostka „Mazo” z wybranym słowem. W ten sposób w tym roku mieszkańcy i turyści będą bywać w MAZOmiejscach, czuć MAZOsmaki, odbywać MAZOpodróże czy po prostu miło spędzać MAZOczas.

Kluczowe w pierwszej odsłonie kampanii „Odpocznij na Mazowszu” będzie hasło MAZOrazem. Jego intencją jest wywołanie poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Mazowsze pokazywane w tej odsłonie będzie otwarte, gościnne i przede wszystkim bezpieczne.

Wśród zaplanowanych działań skupiono się na pokazywaniu przyrodniczych uroków Mazowsza. Zdjęcia z wyjątkowych, często do tej pory nieznanych miejsc pojawią się w przestrzeni publicznej, prasie i mediach społecznościowych w całym regionie. Zaplanowano również działania w telewizji i radio.

Kamperem po Mazowszu!
Jednym z bardziej wyrazistych symboli kampanii będzie kolorowy kamper, przemierzający region wzdłuż i wszerz. Będzie można do niego zajrzeć m.in. na piknikach planowanych w wybrane weekendy wakacji. Relacje z podróży kamperem po Mazowszu będą pojawiały się w mediach społecznościowych. Tam też można będzie znaleźć informację o planowanych konkursach z nagrodami.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.