Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali pijanego kierowcę

Niebezpieczną jazdę 63-letniego nietrzeźwego kierowcy zakończyli dwaj ostrowianie. Mężczyźni zabrali kierującemu kluczyki od auta aby ten nie mógł odjechać. Mężczyzna został przekazany policjantom, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy zatrzymanym przez dwóch ostrowian na parkingu w Ostrowi Mazowieckiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z oddziału prewencji. Funkcjonariusze ustalili, że 44-latek jechał swoim pojazdem za kierującym fordem, co do którego miał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Gdy kierujący zjechał na parking znajdujący się przy sklepie 44-latek postanowił powstrzymać kierowcę przed dalszą jazdą zabierając mu kluczyki, mężczyźnie pomógł 40-letni ostrowianin który był w pobliskim sklepie. Policjanci ustalili, że kierowcą forda był 63-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Podejrzenia co do jego stanu potwierdziły się, badanie alkotestem wskazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, dodatkowo od 63-latka pobrano krew do badania. Za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy dwóm mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej za szybką reakcję, która zapobiegła tragedii na drodze. Pamiętajmy, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policjantom.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.