Mikołajkowa pomoc płońskiego dyżurnego policji

Dyżurny z płońskiej komendy asp. sztab. Artur Zdrojewski po raz kolejny przyłączył się do zbiórki zorganizowanej przez Fundację Odzyskać Radość. Do działania i przekazywania darów dla potrzebujących dzieci zachęcił nie tylko policjantów z Płońska i Mławy, ale też strażaków i przedstawicieli placówek oświatowych. Zebrane artykuły w ramach mikołajkowych prezentów, trafiły do podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach w gminie Raciąż.

Fundacja „Odzyskać Radość” na Mikołajki zorganizowała kolejną edycję akcji „Kacha dla Dzieciaka”, dla podopiecznych ZOL w Kraszewie-Czubakach gminie Raciąż – chorych i porzuconych przez rodziców dzieci, zbierane były pieniądze i najpotrzebniejsze rzeczy, m.in. słoiczki z obiadkami i deserami dla dzieci, kaszki, pieluchy, mokre chusteczki, płyny do kąpieli i zabawki, a także pościel i piżamki dla dzieci. Do akcji bez wahania przyłączył się znany z wielkiego serca dyżurny z płońskiej komendy asp. sztab. Artur Zdrojewski wraz ze stowarzyszeniem biegowo-ekologicznym Asfaltlove Dziki, którego jest członkiem.

Po raz kolejny Artur dzięki swojemu zaangażowaniu i usposobieniu, a także sile Internetu wywołał „lawinę pomagania”. Nie musiał długo czekać na odpowiedź ze strony swoich znajomych, na apel i prośbę umieszczoną na jego prywatnym profilu w mediach społecznościowych. Jego posty były wielokrotnie udostępniane, dzięki czemu w prowadzoną zbiórkę włączały się kolejne osoby. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku niemal każdego dnia przekazywali dyżurnemu kolejne dary dla potrzebujących dzieci. Paczki z zabawkami, kaszkami, obiadkami, kosmetykami i tekstyliami dostarczyli policjantowi również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mławskiej komendy, strażacy z Raciąża, Kaczorowów, Koziebród i Szapska oraz przedstawiciele Niepublicznego Przedszkola „Mali Giganci” z Płońska. Przesyłki od „wirtualnych” znajomych z terenu całej Polski przychodziły również na adres domowy policjanta. Niektórzy pokusili się nawet o pokonanie kilkuset kilometrów by dostarczyć funkcjonariuszowi osobiście rzeczy potrzebne dla dzieci.

Dzięki wielkiemu sercu płońskiego dyżurnego i jego zaangażowaniu w poniedziałek, w Mikołajki do podopiecznych ZOL trafiła „góra” darów.

Policjant podziękował wszystkim zaangażowanym w zbiórkę słowami: „Radość było co niemiara, a i ogrom paczek przywiezionych robił wrażenie (…). Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom za okazaną pomoc i wsparcie (…). Cieszę się bardzo że jest Was tak wiele (…). Warto pomagać, a w szczególności takim małym bezbronnym istotom jakimi są dzieci, bardzo chore dzieci. Dziękuje moim Cichym Aniołom z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku – funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym. Jestem dumny że mogę pracować z takimi ludźmi z ogromnymi sercami (…)”.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.