Młodzież z Szydłowca poznawała tajniki służby Straży Granicznej z Radomia

Zwiedzanie nowej Placówki Straży Granicznej w Radomiu oraz Portu Lotniczego Warszawa-Radom, który za chwilę rozpocznie operacje lotnicze to atrakcja dla niejednego mieszkańca Radomia. Wczoraj taką niebywałą okazję mieli uczniowie jednej z naszych patronackich placówek edukacyjnych – Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pograniczna z Szydłowca.

Poza zwiedzaniem infrastruktury placówkowo – lotniskowej 37 uczniów z klas II – IV o profilu ochrona granicy państwowej mogło w realnych warunkach przyjrzeć się sprzętom pirotechnicznym zaprezentowanym przez funkcjonariuszy z Grupy Bezpieczeństwa Lotów oraz posłuchać o możliwościach i sposobach jego wykorzystania w lotniczym przejściu granicznym. Dla bardziej ciekawskich czekały także inne nowinki techniczne, chociażby z zakresu radiometrii. W trakcie wycieczki po lotnisku, zastępca komendanta PSG w Radomiu por. SG Radosław Kwiatek przybliżył uczniom zasady i specyfikę odpraw granicznych, zdradzając przy tym kilka ciekawych anegdot i „tajników” służby, zachęcając tym samym, w szczególności czwartoklasistów, do wstąpienia w szeregi naszej formacji.

Wizyta uczniów zrealizowana były w ramach współpracy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, któremu podlega Placówka Straży Granicznej w Radomiu z Zespołem Szkół im. Korpusu Ochrony Pograniczna w Szydłowcu, która trwa od marca 2007 roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.