Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Mundurowy z powołania. Jest policjantem i strażakiem

Ostrołęcki policjant, który jest jedocześnie strażakiem OSP, wraz z innym patrolem uratował mężczyznę, który wskoczył do lodowatej wody. Po wydobyciu mieszkańca powiatu ostrołęckiego z rzeki, mundurowi udzielili mu pomocy przedmedycznej. 35-latek został zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Całe zdarzenie miało swój początek 12 kwietnia na terenie gm. Lelis. Policjant z posterunku w Łysych będący jednocześnie strażakiem OSP Dąbrówka uczestniczył, w czasie wolnym od policyjnej służby, wraz z innymi strażakami w ćwiczeniach związanych z ewakuacją szkoły.

W pewnym momencie mundurowi otrzymali informację, że na łące obok szkoły leży mężczyzna bez ubrania. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Mężczyzna jednak wstał i wskoczył do płynącej obok rzeki.

Funkcjonariusz wraz z innym strażakiem OSP i policjantami z „patrolówki”, którzy przyjechali na miejsce, wskoczyli w umundurowaniu do lodowatej wody i wydobyli mężczyznę na brzeg, po czym udzielili mu pierwszej pomocy. 35-latek trafił do szpitala.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.