„Myślisz? Zwolnij”

Do tego jak ważne dla każdego z nas jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo w tym zakresie Samorząd Powiatu Ostrołęckiego, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej podjęli inicjatywę nakręcenia poruszającego i profesjonalnego spotu dotyczącego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Akcja ma na celu uświadamianie wszystkim uczestnikom dróg, jakie niebezpieczeństwa im grożą przez pośpiech czy brawurę. Ma uzmysłowić także to, że wypadek drogowy może przydarzyć się każdemu z nas.

Policjanci, samorządy oraz inne służby, by dotrzeć do największej grupy osób działają na wielu płaszczyznach. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa, również w ruchu drogowym wciąż szukają nowych rozwiązań przekazu skierowanego zarówno do kierujących, jak i pieszych.

Dlatego w ostatnim czasie Samorząd Powiatu Ostrołęckiego wystąpił z inicjatywą realizacji filmu profilaktycznego zwracającego uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w kontekście prędkości, pośpiechu i brawury za kierownicą. Pomysłodawcą scenariusza i inicjatorem współpracy był jeden z radnych powiatu, który pełni jednocześnie funkcje Przewodniczącego Komisji Porządku Publicznego, Prawa i Bezpieczeństwa Obywateli – Artur Kozłowski.

W te działania z entuzjazmem zaangażowali się także ostrołęccy policjanci oraz strażacy. Funkcjonariusze przeprowadzili na potrzeby spotu symulację wypadku drogowego, począwszy od zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wydobycia ofiar z wraku pojazdu, jak i udzielenia im pierwszej pomocy.

Pomysł był prosty: produkcja w formie spotu ma w sposób zasadniczy i bezpośredni zwrócić uwagę na tragiczne konsekwencje płynące z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Chodziło o wzbudzenie emocji w oglądających film odbiorcach, stąd też hasło kampanii „Myślisz? Zwolnij”, które w dwuznaczny sposób skłania do refleksji.

Spot „Myślisz? Zwolnij”, jest kolejnym z serii filmów profilaktycznych ostrołęckiej Policji oraz samorządów.

Nagrany spot będzie wykorzystywany również podczas różnego rodzaju działań profilaktycznych, które prowadzą ostrołęccy policjanci, m.in. w szkołach. Jego emisja w placówkach oświatowych będzie poprzedzona spotkaniem policjanta z uczniami szkół średnich, rozmową na temat bezpieczeństwa na drodze, wyobraźni i tragicznych konsekwencji nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Współtwórcy filmu wyrażają nadzieję, że film przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i trafi do świadomości jak największej liczby osób.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.