Najpierw groził, później obiecał łapówkę

Środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej, zastosowała nowodworska prokuratura wobec 35- latka z powiatu płońskiego. Mężczyzna najpierw groził 44- latce, a następnie żeby uniknąć odpowiedzialności karnej, złożył interweniującym policjantom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. Został zatrzymany. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę mundurowi z Komisariatu Policji w Pomiechówku zatrzymali 35- latka z powiatu płońskiego. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie gróźb karalnych wobec 44- latki z Pomiechówka. Funkcjonariusze ustalili gdzie mężczyzna przebywa, następnie udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali agresywnego 35- latka. Podczas próby zatrzymania mieszkaniec gminy Załuski stosował bierny i czynny opór i nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń. Na koniec złożył pomiechowskim stróżom prawa obietnicę wręczenia korzyści majątkowej, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który noc spędził w policyjnym areszcie.

Śledczy z Komisariatu Policji w Pomiechówku zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy. Następnego dnia prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawił 35- latkowi zarzuty stosowania gróźb karalnych wobec byłej parterki oraz obietnicy udzielenia korzyści majątkowej interweniującym policjantom. Nowodworska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.