Najwyższa dotacja dla Bazyliki w Czerwińsku

400 tysięcy złotych przekazał Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków na roboty budowlane oraz prace konserwatorsko-restauratorskie w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Czerwińsku nad Wisłą. Dotyczą głównie remontu elewacji oraz ogrodzenia.

To najwyższa dotacja, jaką w 2022 roku przyznał Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków na prace związane z renowacją zabytków. Łącznie na ten cel przeznaczył blisko 17 milionów złotych. Pozwoliło to na sfinansowanie 160 zadań przy zabytkach ruchomych i nieruchomych na ternie Warszawy i Mazowsza. – Jednym z naszych głównych zadań jest opieka i dbanie o zabytki. Chcemy żeby były zachowane w jak najlepszym stanie. Temu służą dofinasowania, które przyznajemy. Dzięki środkom chcemy też stwarzać możliwości do wnikliwych i szczegółowych badań ważnych dla naszej kultury i dziedzictwa zabytków – mówi profesor Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.