wtorek, 30 listopada 2021

Narkotyki ukryte były w każdym z pokoi

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu wynajmowanym przez obywatela Rosji policjanci znaleźli marihuanę, kokainę, mefedron oraz tabletkami ecstasy, w sumie blisko kilogram narkotyków. Za to przestępstwo 40-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła ich do jednego z mieszkań na Wybrzeżu Kościuszkowskim. To tam kryminalni „namierzyli” 40-letniego obywatela Rosji. Z posiadanych przez kryminalnych informacji wynikało, że w lokalu wynajmowanym przez mężczyznę mogą się znajdować duże ilości różnego rodzaju środków odurzających.

Policjanci zorganizowali zasadzkę i zatrzymali „figuranta” na klatce schodowej w chwili, kiedy wracał do mieszkania. Dokładne przeszukanie każdego z pokoi potwierdziło wcześniejsze ustalenia kryminalnych. Policjanci znaleźli znaczne ilości marihuany, mefedronu, amfetaminy, kokainy, tabletki ecstasy oraz dwie wagi elektroniczne.

W sumie policjanci zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków. Za to przestępstwo 40-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

podinsp. Robert Szumiata


Zobacz również