wtorek, 07 grudnia 2021

Nastolatkowie zamiast iść do szkoły to ukradli alkohol

Czterech nastolatków zamiast iść do szkoły wybrało się na wagary. Urządzili sobie zakrapianą alkoholem „imprezę”, który wcześniej ukradli w markecie. Policjanci znaleźli ich na terenie dawnych ogródków działkowych i przekazali rodzicom. Wkrótce sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Wczoraj przed południem policyjny patrol skierowany został przez dyżurnego na ul. Grunwaldzką w Płońsku. Z relacji zgłaszającego, pracownika jednego z marketów wynikało, że na teren dawnych ogródków działkowych uciekło dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli w sklepie kilka butelek alkoholu. W czasie sprawdzenia terenu, w jednej z drewnianych altan funkcjonariusze zauważyli czterech nastolatków spożywających alkohol. Okazało się, że trzech 17-latków i 16-latek (mieszkańcy gm. Płońsk, Załuski, Naruszewo i Baboszewo) zamiast iść do szkoły, urządziło sobie „imprezę”. Dwóch z nich zgłaszający rozpoznał jako tych, którzy dokonali kradzieży.

Młodzieńcy mieli w organizmach od 0,5 do 1,4 promila alkoholu. Funkcjonariusze przekazali ich pod opiekę rodzicom. Wkrótce sprawa kradzieży i spożywania alkoholu przez nieletnich zostanie przekazana do sądu.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Zobacz również