Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu – nagrał go policyjny wideorejestrator

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Nie spodziewał się, że na pasie obok stoi policyjny, nieoznakowany radiowóz piaseczyńskiej drogówki, a jego wyczyn rejestruje kamera. Na konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych, a domowy budżet pomniejszy się o 1500 złotych. Taka jest cena niestosowania się do obowiązujących przepisów.

Będąc kierowcą samochodu, musimy pamiętać, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści, podczas zdarzeń drogowych są zawsze narażeni na dużo poważniejsze obrażenia. Nie chronią ich ani pasy bezpieczeństwa ani poduszki powietrzne, a w przypadku potrąceń tracą zdrowie, którego odzyskanie czasami trwa wiele tygodni, a nawet miesięcy. Niestety w wielu przypadkach kierujący pojazdami albo zapominają o obowiązujących przepisach albo zwyczajnie nie uważają w miejscach, gdzie uwaga powinna być szczególna.

Niewłaściwe, a przede wszystkim niezgodne z przepisami, zachowanie kierującego samochodem zarejestrował policyjny wideorejestrator we wtorkowe popołudnie na Al. Krakowskiej w Łazach. Funkcjonariusze zatrzymali się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by na drugą stronę mógł swobodnie przejść młody mężczyzna stojący tuż przy przejściu. Inne zachowanie zaprezentował kierujący mercedesem sprinterem, który przejechał tuż przed pieszym będącym już w połowie przejścia. 41-latek nie zareagował na to, że na pojazd znajdujący się na pasie obok, zatrzymał się by przepuścić pieszego. Nie spodzewał się również, że jest to nieoznakowany radiowóz, a jego wyczyn rejestruje kamera.

Na konto kierującego trafiło 15 punktów karnych, a domowy budżet musiał pomniejszyć się o 1500 złotych. Taka jest cena lekceważenia obowiązujących przepisów. Dodatkowo 41-latek stracił dowód rejestracyjny, ponieważ nie zadbał o to by jego auto miało aktualne badania techniczne, a on miał pewność, że porusza się sprawnym pojazdem.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego i tego, jakie zachowania będą na niej prezentowali.

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.