Nie wszyscy byli trzeźwi

Kontrole stanu trzeźwości, przeprowadzone w poniedziałkowy poranek na Mazowszu, ujawniły 2 kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości blisko pół tysiąca kierujących.

W poniedziałek (31 lipca), funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Działania prowadzono na głównych szlakach komunikacyjnych Mazowsza. Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadano 462 kierujących. Nie wszyscy byli trzeźwi.

Kierowca osobówki, zatrzymany na krajowej „pięćdziesiątce” po tym, jak wyprzedził oznakowany radiowóz ITD na odcinku drogi na którym obowiązuje zakaz wyprzedzania, miał 0,69 promila. Blisko dwa razy więcej „wydmuchał” ukraiński kierowca, jadący busem krajową „sześćdziesiątką”. Badanie alkomatem wykazało 1,26 promila w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwych kierowców przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.