Nie zamawiałeś paczki? Nie odbieraj! Nie daj się oszukać!

Oszuści wymyślają wciąż nowe sposoby, by wyłudzić od nas pieniądze. Wysyłają za pobraniem niezamawiane paczki, w których umieszczają bezwartościowe przedmioty. Nic nie zamawiałeś? Nie daj się oszukać i nie odbieraj paczki! 46-latek z Płońska stracił w taki sposób pieniądze.

Oszuści mają wiele sposobów aby wyłudzić od nas pieniądze. Niestety przekonał się o tym 48-letni mieszkaniec Płońska. Mężczyzna poinformował policjantów, że za pośrednictwem firmy kurierskiej otrzymał paczkę, za którą zapłacił około 200 zł. Płońszczanin w związku z tym, że często zamawia różne rzeczy przez Internet, nie był świadomy, że właśnie padł ofiarą oszustwa. Zorientował się, dopiero gdy otworzył przesyłkę. Były w niej buty, których nie zamawiał, o wartości nie większej niż 30 zł.,

Radzimy, by nigdy nie odbierać paczek, których nie zamawialiśmy. Bądźmy czujni i pamiętajmy, że odbierając płatną przesyłkę w imieniu kogoś bliskiego, najlepiej przed zapłatą, skontaktować się z faktycznym adresatem i zapytać, czy spodziewał się takiej paczki. Jeżeli nie mamy pewności, nic nie odbierajmy i nie podpisujmy.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.