Niebezpieczny weekend na sochaczewskich drogach

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadków drogowych do których doszło w weekend na drodze krajowej nr 50. W zdarzeniach drogowych zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne. Sochaczewscy policjanci apelują o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

W weekend na drodze krajowej nr 50 doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkową noc (21.10) około 23.30 do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych w Żdżarowie. Pomimo podjętej reanimacji 27-letni kierowca volvo zmarł na miejscu, a 20-letnia kobieta kierująca volkswagenem została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego. DK50 była zablokowana w obydwu kierunkach. Pojazdy kierowane były na objazdy.

Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę (23.10). Około godziny 9.10 do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o wypadku drogowym na DK50 w Andrzejowie Duranowskim. W wyniku zderzenia mercedesa sprinter z pojazdem osobowym, dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Ranny został również 37-letni kierowca busa, który został przewieziony do szpitala. Badanie wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, wykonując czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Droga krajowa nr 50 była zablokowana przez kilka godzin, więc mundurowi pomagali kierowcom wskazując objazdy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.