Niech chwile spędzone nad Narwią będą radosne. Wodni Policjanci czuwają

Sportis PH-25 z 200-konnym silnikiem to jednostka pływająca, na której pułtuscy wodniacy rozpoczynają służbę na rzece Narew. Do końca września wodny patrol będzie czuwał nad bezpieczeństwem zarówno mieszkańców powiatu pułtuskiego, jak i turystów wypoczywających nad wodą.

Mając na uwadze bezpieczeństwo turystów odwiedzających Pułtusk, jak i jego mieszkańców, korzystających z uroków Narwi, policjanci rozpoczynają działania prewencyjne na wodzie. Z początkiem sezonu „wodniacy” będą sprawdzać łodzie pod kątem rejestracji, obowiązkowego wyposażenia, trzeźwości użytkowników, uprawnień do kierowania łodzią, jak też do amatorskiego połowu ryb.

Apelujemy więc do wszystkich amatorów wypoczynku nad wodą, aby zawsze zachowywali należytą ostrożność i kierowali się rozwagą. Nigdy nie łączmy alkoholu z uprawianiem sportów wodnych. Każda, nawet najmniejsza jego ilość wpływa na nasze zachowanie, a nad wodą wystarczy choćby chwila nieuwagi, aby doszło do niebezpiecznej sytuacji czy tragedii. Pamiętajmy, że nawet najspokojniejsza woda może być groźnym żywiołem.
Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w rejonie rzeki. Wybierajmy bezpieczne miejsca wypoczynku, stosujmy się do znaków i wskazówek.
Dzięki temu chwile spędzone nad Narwią dostarczą nam radości i przede wszystkim będą bezpieczne – zarówno dla nas jak i innych miłośników wodnego wypoczynku.

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.