czwartek, 08 grudnia 2022

Nielegalna destylacja

Dzielnicowi mińskiego rewiru oraz policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy udaremnili nielegalną produkcję alkoholu etylowego. Ustalili również 45-letniego mieszkańca gminy Siennica, podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyzna usłyszał już zarzut karny z art. 12a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze.

Kilka dni temu dzielnicowi mińskiego rewiru sprawdzali posiadane informacje dotyczące nielegalnej produkcji alkoholu etylowego. Mundurowi wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy dotarli do jednej z posesji w gminie Siennica gdzie miała odbywać się nielegalna produkcja.

Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie, w wyniku którego zabezpieczyli podłączone do zasilania i w trakcie pracy urządzenie do destylacji, zacier w ilości ok. 100 litrów oraz próbki produkowanego właśnie alkoholu etylowego.

Na miejscu zastali 45-latka, podejrzanego o nielegalną produkcję. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mu zarzut karny wyrabiania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru. Przestępstwo to spenalizowane jest w art. 12a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

45-latek przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze grzywny, przepadkowi dowodów oraz pokrycia kosztów postępowania. Policjanci zabezpieczyli także mienie podejrzanego na poczet przyszłej kary.

podkom. Marcin Zagórski


Zobacz również