Nielegalna destylacja

Dzielnicowi mińskiego rewiru oraz policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy udaremnili nielegalną produkcję alkoholu etylowego. Ustalili również 45-letniego mieszkańca gminy Siennica, podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyzna usłyszał już zarzut karny z art. 12a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze.

Kilka dni temu dzielnicowi mińskiego rewiru sprawdzali posiadane informacje dotyczące nielegalnej produkcji alkoholu etylowego. Mundurowi wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy dotarli do jednej z posesji w gminie Siennica gdzie miała odbywać się nielegalna produkcja.

Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie, w wyniku którego zabezpieczyli podłączone do zasilania i w trakcie pracy urządzenie do destylacji, zacier w ilości ok. 100 litrów oraz próbki produkowanego właśnie alkoholu etylowego.

Na miejscu zastali 45-latka, podejrzanego o nielegalną produkcję. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mu zarzut karny wyrabiania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru. Przestępstwo to spenalizowane jest w art. 12a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

45-latek przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze grzywny, przepadkowi dowodów oraz pokrycia kosztów postępowania. Policjanci zabezpieczyli także mienie podejrzanego na poczet przyszłej kary.

podkom. Marcin Zagórski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.