Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez funkcjonariuszy

W ostatnim czasie ostrołęccy i przasnyscy policjanci kryminalni zabezpieczyli w sumie 7 automatów do gier. Maszyny zostały ujawnione przez policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie w salonach gier na terenie Ostrołęki i Przasnysza. Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

We wtorek (19.03) Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostrołęckiej komendy ustalili, że na terenie Ostrołęki działa punkt automatów do nielegalnych gier hazardowych. Policyjna akcja na przerwanie tego procederu została zaplanowana na wczoraj. W działania włączyli się także funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Na miejscu mundurowi ujawnili dwa nielegalne automaty wraz z gotówką, które zostały zabezpieczone. W lokalu zastano mężczyznę, z którym wykonane zostały czynności procesowe.

Tego samego dnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali salon gier, gdzie zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 9000 zł.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Ujawnione automaty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy SCS, którzy będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny.

kom.Tomasz Żerański – KMP w Ostrołęce/mł. asp. Ilona Cichocka – KPP w Przasnyszu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.