Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez przasnyskich funkcjonariuszy

Wspólne działania przasnyskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Przasnysza 4 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali salon gier, gdzie zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 1600 zł.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Ujawnione automaty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy SCS, którzy będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenie w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

mł. asp. Ilona Cichocka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.