Nieletni z promilami przewrócił się na motocyklu

Kierujący motocyklem na jednej z ulic Garwolina na mokrej nawierzchni nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i się przewrócił. Na domiar złego miał w organizmie promil alkoholu. Mowa o 16-latku, którego skontrolowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy. Nastolatkiem zajmie się teraz sąd rodzinny.

W minioną środę (19.10) po północy policjanci z drogówki patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zauważyli niebezpieczną sytuację. Na ulicy Al. Legionów na mokrej nawierzchni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i się przewrócił. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc. Na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził na szczęście poważnych obrażeń u uczestnika zdarzenia. Policjanci byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że motocyklem kierował 16-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że nastolatek miał w organizmie 1 promil.

Funkcjonariusze zatrzymali 16-latkowi prawo jazdy kat. A1 i AM, a po wykonaniu czynności przekazali rodzicom. Nastolatkiem, który kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości zajmie się sąd rodzinny.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.