Nieletnia wpadła na kradzieży, jej pełnoletnia koleżanka miała przy sobie narkotyki

W sobotni wieczór policjanci zatrzymali dwie osoby. 16-latka odpowie za kradzież sklepową, zaś 18-latka poniesie odpowiedzialność karną za posiadanie środków odurzających. Teraz obiema zatrzymanymi zajmie się sąd.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów w Legionowie. Pracownicy ujęli tam dwie kobiety podejrzane o kradzież. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że 16-latka próbował ukraść piwo, a kilka minut wcześnie ukradła chusteczki nawilżające. Monitoring nie zarejestrował, aby towarzysząca jej 18-latka dokonała kradzieży, jednak bardzo denerwowała się policyjną interwencją.

Szybko okazało się, że co było powodem jej niepokoju. W bagażu podręcznym kobiety, funkcjonariusze ujawnili plastikowe pudełko z zwartością suszu roślinnego. Narkotester potwierdził, iż jest to marihuana. Kobiety zostały przewiezione do komendy. 18-latka trafiła do policyjnego aresztu, zaś nieletnia został przekazana pod opiekę ojcu.

Po zebraniu materiału dowodowego 18-latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Nieletnia za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym, do którego policjanci z zespołu do spraw nieletnich legionowskiej komendy przekazali materiały sprawy.

podkom. Justyna Stopińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.