Niemal 11 ton kontrabandy w naczepie mercedesa

Blisko 11 ton tytoniu gotowego do palenia o wartości około 13 mln złotych ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej w samochodzie 54-letniego mieszkańca Otwocka podróżującego trasą S8.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w okolicy Wolbórza pow. piotrkowski woj. łódzkie na trasie S8 w kierunku Warszawy. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas czynności ukierunkowanych na przeciwdziałanie nielegalnej migracji, które prowadzone są między innymi na głównych trasach międzynarodowych, a ich celem są nielegalni migranci, podróżujący w przestrzeniach ładunkowych samochodów. Tym razem podczas jednej z takich kontroli, funkcjonariusze ujawnili w naczepie samochodu ciężarowego 99 kartonów, każdy o wadze 110 kg z zawartością tytoniu służącego do palenia. Właścicielem samochodu i nielegalnego towaru okazał się 54-letni obywatel Polski – mieszkaniec Otwocka. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić zarówno legalne źródło pochodzenia tytoniu jak i jego przewóz. Dlatego też, łamiąc przepisy karne skarbowe, został zatrzymany, a następnie wraz z zarekwirowanym towarem oraz całą dokumentacją przekazany Łódzkiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Łodzi w celu dalszego prowadzenia postępowania w sprawie. Łączna kwota uszczupleń z tytułu podatku akcyzowego nielegalnego tytoniu, przewożonego przez kierowcę to ponad 9,5 mln zł. Kierowcy łamiącemu przepisy karne skarbowe grozi wysoka grzywna.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.