Nietrzeźwa i problematyczna pasażerka ukarana mandatami karnymi

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażerki, która naruszyła przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Londynu. Kobieta za swoje zachowanie została ukarana dwoma mandatami karnymi.

Pasażerów podróżujących samolotami obowiązują ściśle określone zasady. Wszyscy podróżni zobowiązują się ich przestrzegać z chwilą zakupu biletu i wchodząc na pokład statku powietrznego. Niestety, nie każdy podróżny potrafi się im podporządkować, wszczynając podczas rejsu niepotrzebne dyskusje z załogą, a niekiedy doprowadzając swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem do przykrych incydentów. Takie incydenty zazwyczaj kończą się interwencją funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej i mandatem karnym.

Do takiego właśnie zdarzenia doszło wczoraj (21 sierpnia 2022 roku), po otrzymaniu informacji, że na pokładzie samolotu lecącego z Londyn-Luton znajduje się „problematyczna” pasażerka.

Po wylądowaniu samolotu, załoga wskazała funkcjonariuszom Straży Granicznej kobietę, która według oświadczenia kapitana statku powietrznego nie stosowała się do jego poleceń, ponadto była pod wpływem upojenia alkoholowego.

Kobieta opuściła pokład samolotu i została przewieziona do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik 1,06 mg/L.

Niestety w trakcie czynności 38-latka zaczęła zachowywać się wulgarnie i agresywnie do tego stopnia, że zostały wobec niej użyte środki przymusu bezpośredniego – siła fizyczna w postaci technik obezwładniania.

Kobieta ze względu na swój stan upojenia została przekazana Straży Miejskiej z zamiarem umieszczenia jej w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Za popełnione wykroczenia określone w art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze oraz art. 65 a kodeksu wykroczeń, podróżna została ukarana mandatami karnymi na kwotę 700 złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.