Nietrzeźwa kierująca zatrzymana w centrum Ciechanowa

Policjanci z ciechanowskiej komendy wyeliminowali z ruchu 43-latkę, która kierowała Chevroletem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta popełniła wykroczenie w ruchu drogowym, za co została ukarana mandatem, natomiast za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zatrzymali na ul. Mikołajczyka w Ciechanowie samochód marki Chevrolet, którego kierująca nie zastosowała się do znaku nakazującego jazdę na wprost. Podczas kontroli mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu. Podejrzewając, że 43-latka mogła spożywać alkohol, policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Badanie wykazało u kobiety ponad 0,5 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 43-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego została ukarana mandatem i punktami karnymi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu – nawet ta najmniejsza, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości a przede wszystkim obniża koncentrację. Apelujemy do kierowców o rozwagę, ponieważ jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu.

mł.asp. Aneta Podgórska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.