poniedziałek, 27 czerwca 2022

Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji wyeliminowali z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu, którzy stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Nawet niewielkie dawki alkoholu, które nie wywołują widocznych zmian w zachowaniu się człowieka powodują zaburzenia reakcji wzrokowej, słuchowej, pogarszają też precyzję ruchów.

W poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem opel astra. 39-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego był po użyciu alkoholu, badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 0,25 promila. Dodatkowo mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu z uwagi na brak badań technicznych oraz zatrzymany dowód rejestracyjny. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem karnym w zw. z popełnionym wykroczeniem z art. 94 kw. Za kierowanie po użyciu alkoholu 39-latek odpowie przed sądem.

We wtorek około godz. 20:00 w Szulmierzu zatrzymana została 37-letnia kierująca samochodem volvo. Mieszkanka pow. ciechanowskiego miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta już straciła prawo jazdy, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

kom. Jolanta Bym


Zobacz również