Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji wyeliminowali z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu, którzy stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Nawet niewielkie dawki alkoholu, które nie wywołują widocznych zmian w zachowaniu się człowieka powodują zaburzenia reakcji wzrokowej, słuchowej, pogarszają też precyzję ruchów.

W poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem opel astra. 39-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego był po użyciu alkoholu, badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 0,25 promila. Dodatkowo mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu z uwagi na brak badań technicznych oraz zatrzymany dowód rejestracyjny. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem karnym w zw. z popełnionym wykroczeniem z art. 94 kw. Za kierowanie po użyciu alkoholu 39-latek odpowie przed sądem.

We wtorek około godz. 20:00 w Szulmierzu zatrzymana została 37-letnia kierująca samochodem volvo. Mieszkanka pow. ciechanowskiego miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta już straciła prawo jazdy, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

kom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.