Nietrzeźwy 52-latek z sądowym zakazem kierowania zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

Spostrzegawczość policjanta z ostrołęckiej drogówki pozwoliła na zatrzymanie kierowcy, który wyjechał na drogę krajową, stwarzając tam zagrożenie dla innych. Od nieodpowiedzialnego kierowcy czuć było alkohol, nie był on także w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy, co chwilę wjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Na szczęście w rejonie byli policjanci. To jednak nie wszystkie jego przewinienia.

Dla większości osób długi majowy weekend to okres odpoczynku. Dla policjantów to czas wzmożonych działań. Wszystko po to, aby zapewnić w tym wyjątkowym dla wielu osób czasie bezpieczeństwo w różnych obszarach, na drodze, w domu oraz podczas wypoczynku.

W środę (1.05.br) około południa policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego na trasie krajowej K-53 w m. Szwendrowy Most dbali o bezpieczeństwo poprzez m.in. kontrolę prędkości aut.
W pewnym momencie uwagę mundurowych zwrócił osobowe dawoo, który wyjechał z drogi podporządkowanej. Jego kierowca nie był w stanie utrzymać swojego toru jazdy, wjeżdżając co chwile na przeciwny pas ruchu. Policjanci widząc jak duże zagrożenie powoduje, natychmiast ruszyli za pojazdem, aby go zatrzymać. Jak się okazało, za kierownicą daewoo siedział 52-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Czuć było od niego alkohol, miał on także trudności z nawiązaniem kontaktu z mundurowymi. Mężczyna był tak pijany, że nawet nie zorientował się, że jedzie bez powietrza w jednej z opon.

Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wskazało, że nie ma on prawa jazdy, gdyż te zostało mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo posiada orzeczony na wiele lat sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca odmówił poddaniu się badaniu trzeźwości, dlatego została mu pobrana krew do badań za zawartość alkoholu i narkotyków. Niebawem czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe.

Tylko w środę (1.05.br) na terenie garnizonu mazowieckiego Policji mundurowi udaremnili dalszą jazdę 20 nietrzeźwym kierowcom. Apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w swoim życiu. Ponadto kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘSPTWEM zagrożonym karą do 3 lat więzienia.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu, kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.