czwartek, 08 grudnia 2022

Nietrzeźwy bez uprawnień, spowodował kolizję na autostradzie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, zatrzymali 34-letniego, który mając prawie 2 promile spowodował kolizję na autostradzie A2 w Pruszkowie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, po godzinie 15-tej, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali wezwanie do kolizji na autostradzie A2 w Pruszkowie. Po przybyciu na miejsce zastali pojazd m-ki bmw, którego kierujący najechał na tył forda.

Funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości kierującego, które wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawień.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

kom. Karolina Kańka


Zobacz również