Nietrzeźwy bez uprawnień, spowodował kolizję na autostradzie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, zatrzymali 34-letniego, który mając prawie 2 promile spowodował kolizję na autostradzie A2 w Pruszkowie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, po godzinie 15-tej, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali wezwanie do kolizji na autostradzie A2 w Pruszkowie. Po przybyciu na miejsce zastali pojazd m-ki bmw, którego kierujący najechał na tył forda.

Funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości kierującego, które wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawień.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

kom. Karolina Kańka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.