Nietrzeźwy kierował elektryczną hulajnogą

Kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest wykroczeniem, za popełnienie którego grozi grzywna w kwocie nie niższej niż 2,5 tys. zł. Taką karę poniesie mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

W sobotę wieczorem (4.11) policjanci z ruchu drogowego patrolowali Ugniewo. Tam zauważyli mężczyznę, który jechał elektryczną hulajnogę. Sposób w jaki mężczyzna jechał wzbudził u policjantów podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 69-latka do kontroli drogowej. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mieszkańca powiatu ostrowskiego, urządzenie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan nietrzeźwości po mężczyznę przyjechał brat, który również odebrał hulajnogę.

Za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości czyli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie grozi grzywna nie mniejsza niż 2,5 tyś zł.

asp. Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.