Nietrzeźwy kierowca busa z sądowym zakazem

Ponad 0,7 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca samochodu dostawczego, który miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został ujęty przez inspektorów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie porannych działań funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad trzystu kierowców autobusów, ciężarówek oraz busów osobowych i dostawczych.

W poniedziałek (15 maja), na drogach tranzytowych w różnych częściach województwa mazowieckiego, przeprowadzono działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Inspektorzy przebadali alkomatami przesiewowymi ponad trzystu kierowców autobusów, ciężarówek oraz busów osobowych i towarowych. Na odcinku krajowej „dwunastki” w Radomiu ujęli nietrzeźwego kierowcę samochodu dostawczego. 35-latek „wydmuchał” ponad 0,7 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności kontrolnych ustalono, że ma zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości i orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.