Niewłaściwe wykorzystanie substancji chemicznych jest śmiertelnym zagrożeniem

Ciechanowska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Najprawdopodobniej w wyniku zatrucia substancjami chemicznymi zmarła 3,5 roczna dziewczynka.

Do zdarzenia doszło 13 września br. w jednej z miejscowości na terenie powiatu ciechanowskiego. Służby ratunkowe otrzymały informacje, o złym samopoczuciu mieszkańców domu jednorodzinnego, rodzice oraz 3,5 roczna córka mieli objawy zatrucia. Dziewczynka wraz z matką zostały przewiezione do szpitala. Według wstępnych ustaleń, objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych.

Z uwagi na zły stan zdrowia dziecka, 3,5 latka została przetransportowana do szpitala w Warszawie. Niestety dziewczynka zmarła. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo. Zwracamy się z apelem o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych.

nadkom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.