Nowa karetka dla szpitala w Płońsku

Jedna z 91 karetek zakupionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach covidowego projektu unijnego trafiła do płońskiego szpitala. Pojazd przekazali marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Nowa karetka to ambulans transportowy typu T, marki Volkswagen wraz z wyposażaniem. W środku znajdują się m.in. nosze, transporter pod nosze czy samojezdne krzesełko kardiologiczne. Wartość pojazdu wynosi 300 tys. zł.

W uroczystości przekazania ambulansu transportowego wzięli udział m.in.: Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk wicemarszałek województwa mazowieckiego, Lilianna Kraśniewska dyrektor SPZZOZ w Płońsku, Paweł Obermeyer radny województwa mazowieckiego, Elżbieta Wiśniewska starosta powiatu płońskiego oraz Andrzej Pietrasik burmistrz Płońska.

Covidowy projekt unijny
W ramach projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” zakupiono w sumie 91 karetek. Tylko w lutym bieżącego roku zakupiono 5 pojazdów, które oprócz placówki w Płońsku trafiły lub trafią do szpitali w Zwoleniu, Sokołowie Podlaskim, Grodzisku Mazowieckim oraz do Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie.

Całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego niemal 45 mln zł to środki europejskie, blisko 50 mln, to wkład własny województwa mazowieckiego, a około 15 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.