Nowe furgony dla mazowieckiej ITD

Trzy nowe furgony trafiły do mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Już niebawem będą służyły do kontroli drogowych funkcjonariuszom z Radomia, Warszawy i Siedlec. Nowe radiowozy zakupiono z rezerwy celowej Budżetu Państwa, przeznaczonej na sfinansowanie zadań Inspekcji w obszarze związanym z wdrażaniem nowych regulacji tzw. Pakietu Mobilności.

flotę pojazdów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego zasiliły trzy oznakowane samochody specjalistyczne z zabudową biurową. Zastąpią najstarsze furgony, które są wykorzystywane przez inspektorów od 2008 roku. W odebraniu i prezentacji pojazdów uczestniczyli Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Krzysztof Chojnacki wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Kapciakiem.

Pojazdy trafią niebawem do inspektorów z Radomia, Warszawy i Siedlec. Zanim wyjadą na drogi, zostaną wyposażone w sprzęt do wykonywania kontroli pojazdów i kierowców. W każdym z trzech furgonów będą znajdowały się m.in. przenośne wagi, przymiary wstęgowe i torby medyczne – mówi Krzysztof Chojnacki, szef mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Nowe samochody zakupiono z rezerwy celowej Budżetu Państwa, przeznaczonej na sfinansowanie zadań Inspekcji Transportu Drogowego w obszarze związanym z wdrażaniem nowych regulacji tzw. Pakietu Mobilności. Jeden pojazd specjalistyczny kosztował blisko 365 tys. zł. Szeregi mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego zostały również zasilone kadrowo. Siedmiu nowych inspektorów zakończyło półroczny kurs specjalistyczny i rozpoczęło pracę w placówkach zamiejscowych w różnych częściach Mazowsza.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.