Nowe motocykle w radomskiej policji

Radomska drogówka wzbogaciła się o nowe, mocne motocykle. Cztery jednoślady bmw R 1250 RT, w barwach policyjnych pojazdów, od pewnego czasu można zobaczyć na drogach Radomia i pow. radomskiego. Nowe maszyny to nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce zdarzenia.

Każdego dnia od wiosny do późnej jesieni, Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pełnią służbę na jednośladach. Zasilane są one 2-cylindrowymi, czterosuwowymi silnikami typu bokser o pojemności 1254 cm3. Kierujący nim funkcjonariusz do wykorzystania ma 136 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy silnika to 143 Nm. Sześciostopniowa skrzynia przenosi moment obrotowy dość łagodnie, ale gdy trzeba – z łatwością przejdzie do agresywnej jazdy. Hamulce z ABS i kontrola trakcji znacznie zwiększają bezpieczeństwo, a duży wyświetlacz na kokpicie ułatwia kontrolę systemów.

Motocykle bmw R 1250 RT, zakupione zostały ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Policyjne motocykle, odmiennie do wersji cywilnej, są jednoosobowe. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. W wyposażeniu znajdują się podgrzewane siedzenie i manetki oraz dodatkowe sakwy, co zdecydowanie poprawia komfort podróżowania. Kolorystycznie policyjne jednoślady odpowiadają już nowemu oznakowaniu pojazdów służbowych, dzięki czemu powinny być dobrze widoczne przez innych użytkowników drogi. Posiadają wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu.

Dzięki dobrej zwrotności i niedużej wielkości, nowe pojazdy radomskiej policji, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie jest duże natężenie ruchu jak również tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Motocykle będzie można spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i w mieście.

Radomscy policjanci jeżdżący na co dzień motocyklami przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach, a prywatnie są również miłośnikami „dwóch kółek”.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.