Nowy aparat RTG i karetka dla szpitala w Przasnyszu

Do szpitala w Przasnyszu trafił nowy ambulans oraz nowoczesny aparat RTG. To efekt realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego covidowego projektu unijnego.

Podczas przekazania karetki oraz uruchomienia pracowni samorząd Mazowsza reprezentowali marszałek Adam Struzik oraz radni województwa mazowieckiego: Mirosław Augustyniak i Konrad Wojnarowski. W wydarzeniu wzięli także udział dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu Grzegorz Magnuszewski, starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski i członek zarządu MCG Poland Sp. z o.o. Dariusz Wójtewicz.

Karetka z pełnym wyposażeniem
Nowa karetka to ambulans typu B marki Ford Transit z pełnym wyposażaniem. Znajdują się w nim m.in. defibrylator transportowy, respirator transportowy, ssak, pompa infuzyjna czy krzesełko kardiologiczne. Wartość pojazdu to ponad 560 tys. zł.

Aparat RTG w zmodernizowanej pracowni
Aparat stacjonarny RTG to w pełni cyfrowy model GXR-82 SD z 2021 r., z zawieszeniem sufitowym. Personel szpitala został przeszkolony w celu jego użytkowania. W ramach otrzymanego wsparcia zmodernizowany został Dział Diagnostyki Obrazowej, a także utworzono pięć izolatek na oddziałach: wewnętrznym, chirurgicznym z pododdziałem urologicznym, położniczo-ginekologicznym, psychiatrycznym oraz rehabilitacyjnym. Aparat wraz z adaptacją sal to koszt ponad 1,8 mln zł.

Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego ponad 414,9 mln zł to środki europejskie, blisko 50 mln zł to wkład własny województwa mazowieckiego, a około 15,2 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.