Nowy samochód dla OSP w Węgrze

W niedzielę (27.06) miało miejsce uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Węgrze, której przewodniczył ks. kan. dr Andrzej Zakrzewski – duszpasterz strażaków diecezji płockiej. Po mszy świętej nastąpił paradny przemarsz pododdziałów z orkiestrą dętą, pocztami sztandarowymi i gośćmi zaproszonymi do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości członkowi prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego dh Bogdanowi Rzepczyńskiemu. Następnie podniesiono flagę i odegrano hymn państwowy. W dalszej części dh Rafał Gotowiec Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze powitał zaproszonych gości.

Kulminacją apelu było uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu pożarniczego GBA-Rt 3/28 Renault Midlum jednostce na ręce prezesa.

Akt przekazania pojazdu odczytał w imieniu Sekretarza Stanu MSWiA Macieja Wąsika nadbryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Wręczenia dokumentów i kluczyków nowego pojazdu dokonali:

– nadbryg. Jarosław Nowosielski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
– Pani Anna Cicholska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
– Pan Jacek Sokołowski – przedstawiciel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,
– Pan Konrad Wojnarowski – przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego,
– Pan Krzysztof Bieńkowski – Starosta Przasnyski,
– Pan Wojciech Brzeziński – Wójt Gminy Czernice Borowe.

Nowy samochód pożarniczy poświęcił ks. kan. dr Andrzej Zakrzewski – duszpasterz strażaków diecezji płockiej.

Uroczysty apel zakończył się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości przełożonemu oraz odprowadzeniem pocztów sztandarowych. Po apelu zaproszeni goście i wszyscy zebrani, wysłuchali koncertu Gminnej Orkiestry Dętej z Czernic Borowych pod batutą pana Macieja Kowalskiego.

Opracowanie: Komenda Powiatowa PSP w Przasnyszu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.