Nowy samochód w podziale bojowym JRG 2 Siedlce

Z dniem 4 lipca do podziału bojowego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 został wprowadzony nowoczesny ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32/3 MAN.

Pojazd został zakupiony w ramach zamówienia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Firma Moto-Truck wykonała 37 ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego.

Zostały one zabudowane na podwoziu MAN TGM 18.320 4×4 i są wyposażone w zbiornik wody o pojemności 5040 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 505 litrów, autopompę A32/8-3/40, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wyciągarkę. Do tego sprzęt: zestaw ratownictwa technicznego, sprzęt ochrony układu oddechowego, armaturę wodno-pianową, sprzęt burzący, zestaw ratownictwa medycznego, pilarki, drabiny, itp.

Strażacy JRG 2 zakończyli prace związane z adaptacją sprzętu i przygotowaniem pojazdu do działań ratowniczo-gaśniczych, w związku z czym samochód rozpoczął swoją służbę w podziale bojowym siedleckiej komendy.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Daria Lipińska, KM PSP Siedlce

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.