Obywatelskie zatrzymanie 37-latka z 3 promilami

Zdecydowana postawa świadka pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierującego, który jechał samochodem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dzięki jego reakcji, nieodpowiedzialny 37-latek został zatrzymany i odpowie przed sądem.

Oficer dyżurny pułtuskiej jednostki został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego w Grabówcu przez innego uczestnika ruchu. Obecny na miejscu świadek poinformował policjantów, że jadąc za kierowcą Renault zauważył, że ma on problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili przypuszczenia świadka. Badanie trzeźwości 37-latka wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem, ponieważ zostały one zatrzymane pół roku wcześniej, w związku z czym 37-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B. Mieszkaniec gminy Zatory został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Policjanci działając na podstawie nowych przepisów zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu prowadzania pojazdów.

O konsekwencjach jakie poniesie zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia.

Kierujemy słowa uznania dla obywatelskiej postawy świadka. Dzięki swojemu zachowaniu udaremnił dalszą jazdę kierowcy, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.