Odepchnął ochroniarza i uciekł ze skradzionym sprzętem

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie doprowadziły do zatrzymania 25-letniego sprawcy kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło w październiku w sklepie drogeryjnym w Wołominie. Wtedy to młody mężczyzna ukradł markowe perfumy i uciekł ze sklepu. Pracownik ochrony, który próbował zatrzymać sprawcę, został przez niego odepchnięty. Upadł na ziemię i stracił przytomność. Zatrzymany 25-latek usłyszał już zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie sąd wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesiące dla sprawcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 10 października br. w Wołominie. Do drogerii wszedł 25-latek z dużą, czarną, sportową torbą. Z półki zdjął pudelka z perfumami o łącznej wartości ponad 1100 zł, po czym schował je do torby i wyszedł ze sklepu.

Kradzież zauważył pracownik ochrony, który natychmiast zareagował i wybiegł za sprawcą. Dogonił go na parkingu przed sklepem. Gdy próbował zatrzymać młodego mężczyznę, ten odwrócił się, odepchnął ochroniarza i uciekł. Pracownik ochrony upadł na ziemię i stracił przytomność. Mieszkaniec Wołomina, który był świadkiem całego zajścia, podbiegł do nieprzytomnego mężczyzny i udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwał również karetkę pogotowia, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo Śledczego z Wołomina doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży rozbójniczej 25-latkowi. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie sąd wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesiące dla sprawcy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.