sobota, 25 września 2021

Odpowie za czynną napaść na policjanta

Policjanci z Błonia zatrzymali mieszkańca gminy, który podczas interwencji był agresywny w kierunku policjantów. Mężczyzna nie chciał wpuścić do mieszkania domowników, a z wewnątrz dochodziły odgłosy jego demolowania. Podczas próby obezwładnienia mężczyzny, ten wyciągnął nóż i zaczął zadawać pchnięcia w kierunku interweniującego funkcjonariusza. Na szczęście policjant doznał niegroźnego rozcięcia ręki, uszkodzony został też jego mundur i wyposażenie. 25-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny, który miał demolować mieszkanie i nie chciał wpuścić do niego innych domowników. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Chwilę przed ich przyjazdem mężczyzna wyrzucił z balkonu stół. W obecności zgłaszającej policjanci otworzyli drzwi. W ich świetle stał młody mężczyzna, a w dłoniach trzymał nóż i tłuczek do mięsa.

25-latek nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia. W pewnym momencie podbiegł do balkonu, z którego chciał wyskoczyć. Podczas próby obezwładnienia go przez mundurowych i uniemożliwienia mu tego kroku, ponownie wyciągnął nóż i zaczął zadawać pchnięcia w kierunku interweniującego funkcjonariusza. Na szczęście policjant doznał niegroźnego rozcięcia ręki, uszkodzony został też jego mundur i wyposażenie. Mundurowi zatrzymali 25-latka i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja


Nasi partnerzy