sobota, 25 września 2021

Odpowie za kradzież 16 telefonów

Kryminalni z Piaseczna ustalili i zatrzymali mężczyznę, który z jednego z supermarketów skradł 16 markowych telefonów o wartości niemal 19 tysięcy złotych. Policyjni z wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalili, iż zatrzymany 32- latek jest również odpowiedzialny za kradzież damskiej torebki z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 1000 złotych.

Do jednego z supermarketów oferujących w sprzedaży między innymi sprzęt elektroniczny przyszła dostawa markowych telefonów komórkowych. W czasie gdy pracownicy rozładowywali towar na sklepowe półki, mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników, podniósł z ziemi pudło z 16 telefonami komórkowymi i uciekł. Jego łupem padł towar o wartości niemal 19 tysięcy złotych.

Drobiazgowa praca policjantów przyniosła efekty. Śledczy z Piaseczna zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, dzięki któremu ustalono wizerunek sprawcy. Przed dwoma dniami kryminalni zauważyli na jednej z ulic powiatu osobę odpowiadającą rysopisowi mężczyzny, który mógł dokonać powyższej kradzieży. 32- latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego w czasie zbierania materiału dowodowego ustalili, że zatrzymany mężczyzna jest również odpowiedzialny za inną kradzież. 32- latek kilka dni temu wszedł do jednego z domów w gminie Piaseczno, a następie ukradł właścicielce torebkę, w której znajdowały się jej dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie 1000 złotych.

Mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej. Za przestępstwo kradzieży grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Rafał Markiewicz


Nasi partnerzy