piątek, 09 grudnia 2022

Odpowie za kradzież części samochodowych

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali 24-lata podejrzanego o kradzież elementów metalowych oraz części samochodowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za przestępstwo kradzieży mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do komisariatu w Nadarzynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży elementów metalowych i części samochodowych z terenu jego posesji. Nadarzyńscy funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą i szybko ustalili, kto dokonał kradzieży. Zatrzymali 24-latka i odzyskali skradzione rzeczy, które powróciły do pokrzywdzonego.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustali, że mężczyzna w trakcie kradzieży poruszał się pojazdem mimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim, zakazu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzut kradzieży i załamania zakazu sądowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat

kom. Karolina Kańka


Zobacz również