Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Żuromińscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żuromińskiego za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Wkrótce obydwaj odpowiedzą przed sądem za przestępstwo. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Realizacja sprawy jest efektem pracy operacyjnej policjantów kryminalnych żuromińskiej komendy. Z informacji jakie pozyskali wynikało, że w jednym z domów na terenie gminy Żuromin mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. W minionym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego mężczyznę, przy którym ujawnili środki odurzające. W tym samym czasie zatrzymany został drugi mężczyzna będący właścicielem posesji, gdzie narkotyki były przechowywane. W trakcie przeszukania domu i posesji należącego do 32-latka policjanci ujawnili środki odurzające tj. haszysz, marihuanę, mefedron i plantację marihuany. Łącznie kryminalni zabezpieczyli prawie 1300 gram narkotyków.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwu mężczyznom zarzutów posiadania środków odurzających w znacznej ilości oraz nielegalnej uprawy konopi. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 80 tys. złotych. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Wobec młodszego z nich sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Na 32-latka nałożony został dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mężczyznom do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.