Ogromy pożar hali produkcyjno-magazynowej w Radomiu

W piątek 30 grudnia po godzinie pierwszej w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjno-magazynowej przy ul. Młodzianowskiej w Radomiu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały rozwinięty pożar całej pierwszej kondygnacji budynku.

Działania polegały na podaniu prądów gaśniczych na palący się budynek. Ze względu na znaczny rozwój pożaru przed przybyciem straży pożarnej, a także dużą ilość materiałów palnych znajdujących się w budynku, ogień rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje.

Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Nadmienić należy, że paląca się hala była nieużytkowana. W wyniku prowadzonych działań uratowano pozostałe magazyny przylegające do palącego się budynku.

W działaniach udział brało 16 zastępów straży pożarnej (około 40 strażaków), a także policja i pogotowie energetyczne. Działania trwały ponad 6 godzin.

Zdjęcia: asp. Kamil Pałka – JGR nr 1 w Radomiu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.